V. Slovácký okruh o cenu Bohumila Ková?e ve Starém M?st? - výsledky

Ned?lní závod odstartoval za dešt? po desáté hodin? a skon?il p?ibližn? v 17. 30 hod s t?mito výsledky:

V kategorii klasik do 175 ccm zvít?zil domácí Karel Kalina

V kategorii klasik do 250 ccm zvít?zil Pavel Navrátil

V kategorii klasik do 350 ccm zvít?zil Heinz Rosner
V kategorii klasik nad 350 ccm zvít?zil Johan Furbock

V kategorii volný supermono zvít?zil František Lou?ka

Ve slou?ené kategorii volný do 125 ccm zvít?zil René Lohse a 250 ccm zvít?zil Pavel Navrátil

V kategorii sidecary zvít?zila dvojice Klimeš, Klimeš

I p?es nep?íznivé po?así si pátý ro?ník Slováckého okruhu nenechalo ujít tisíce divák? a fanoušk? královny motocyklového sportu ? silnice.

Do závodu se p?ihlásilo rekordních 171 jezdc? a 161 motocykl? v šesti vypsaných kategoriích.

Úvodní jízda do 175 ccm pat?ila domácímu Karlu Kalinovi.

Mezi klasiky byla divácky nejatraktivn?jší jízda do 250 ccm, kde ve velmi obsazeném a vyrovnaném závod? po dramatickém boji zvít?zil domácí jezdec Pavel Navrátil. Roli favorita v kategorii do 350 ccm jasn? potvrdil bývalý n?mecký šampión Heinz Rosner. Ten se na Slováckém okruhu p?edstavil poprvé a systémem start cíl nedal soupe??m šanci. Velmi p?kné 3. místo v této kategorii získal domácí Karel Kalina p?ed N?mcem Ronaldem Neffem. P?ekvapení se nekonalo ani v kategorii klasik nad 350 ccm, kde zvít?zil favorizovaný Johan Furbock z Rakouska. Sidecary tradi?n? p?itahují zájem divák?. Jízda byla vyhodnocena jako pravidelnost a zvít?zila dvojice Klimeš, Klimeš. Domácí dvojice Šlezar, Šlezar skon?ila na velmi p?kném 3. míst?. Se svým výsledkem byl po ro?ní pauze spokojen i uherskohradiš?ský starosta Karásek, který s Rýdlem dojel na 5. míst?. Volná kategorie do 250 ccm byla prestižní záležitostí domácích jezdc?. Vít?zn? z nich vyšel Pavel Navrátil, který v této jízd? sou?asn? zajel i nejrychlejší ?as na jedno kolo 01:53.875. Za ním dojel druhý Karel Matuš junior a t?etí Karel Kalina.

Dnešní závod pat?il domácímu Karlu Kalinovi, který svými skv?lými výkony oslavil zárove? své narozeniny.

?lenové po?ádajícího Motosportklubu zvít?zili ve t?ech z osmi kategorií.