Úvodní strana | Registrace | Hledat | Wallpapers | Nepřihlášený uživatel  //sobota, 17. listopadu 2018

XVI. Slovácký okruh o Cenu Bohumila Kováře

Ve dnech 5. a 6. května 2018 se uskuteční ve Starém Městě XVI. ročník motocyklových závodů o Cenu Bohumila Kováře. Pořadatelem závodů je Moto sport klub v AČR Staré Město ve spolupráci s městem Staré Město. XVI. ročník Slováckého okruhu UEM Open je součástí Mistrovství ČR SZM Supermono, Twin, Přebor ČR Klasik kubatur 175, 250, 350, 500 a 750 ccm, SP125 ccm, 250 CRR, GP 125 ccm a volná JPHZM - sidecarů a nově pak Přebor ČR silné třídy do 600 ccm. Závody se uskuteční na přírodním okruhu ve Starém Městě, jehož délka je 4.200m, šíře trati 6 - 9 m, převýšení 35 m. Okruh je s jednotným asfaltovým povrchem s 9 levými a 9 pravými zatáčkami. Kapacita okruhu je omezena na počet 36 startujících v jedné kategorii.

Závodů se účastní přes 200 závodníků z České republiky, Německa, Rakouska, Slovenska. Velmi atraktivní je závod sidecarů, který láká velké množství diváků. Kolem trati se pravidelně pohybuje přibližně 6000 diváků, především příznivců motocyklového sportu. Jezdci mají zázemí v areálu Střední odborné školy a Gymnázia a v areálu Školního hospodářství s.r.o., kde se nachází parkoviště závodních strojů s potřebným zázemím. Nad regulérností závodů dohlíží JURY, včetně komisařů, kteří dohlíží na technický stav motocyklů a správné vybavení jezdců, včetně kombinézy a přilby. Stroje musí splňovat technické parametry i vůči datu výroby. Funkci ředitele závodu bude vykonávat Tomáš Jenčovský a bude zodpovědný za bezpečnost tratě a její parametry. V sobotu 5. 5. 2018 budou probíhat tréninky a každý z jezdců musí absolvovat minimálně 5 kol, aby se kvalifikoval do závodů. Závodníci se tak seznámí s tratí a společně s mechaniky ladí své stroje, aby při závodě dosáhli co nejlepších výsledků. Nejrychlejší čas 1 - 46,58 min/kolo zajel v XIV. ročníku Slováckého okruhu v kategorii TWIN David Kužela. Pořádající Motosport klub každoročně zajišťuje velké množství pořadatelů, bezpečnostních prvků, připravuje a zabezpečuje závodní trať tak, aby závody byly bezpečné nejen pro diváky, ale i samotné jezdce. S pořádáním závodů souvisí i nezbytné uzavírky některých komunikací a ulic v katastru Starého Města. Proto bylo nutné zabezpečit i náhradní dopravu, stanovit objízdné trasy, včetně všech výjimek, povolení a uzavírek, za což patří nesmírný dík veškerým dotčeným orgánům, obcím a dalším institucím. Akce je každoročně doprovázena výstavou Veterán klubu Kunovice, která je umístěna v prostoru parkoviště závodních strojů, kde je vstup povolen i všem návštěvníkům za poplatek 20,- Kč. Zahajovací a vítězné ceremoniály velmi atraktivně doprovodí a zpříjemní mažoretky Skupiny Rolnička pod vedením paní Šálkové.

Hodnocení :    |  středa, 2. května 2018