Úvodní strana | Registrace | Hledat | Wallpapers | Nepřihlášený uživatel  //středa, 18. července 2018

IX.ročník Slováckého okruhu "O cenu Bohumila Kováře"

V uplynulém víkendu se uskutečnil na městském silničním okruhu ve Starém Městě již IX. ročník Slováckého okruhu "O cenu Bohumila Kováře".
Silniční závod historických motocyklů Přeboru ČR třídy Klasik,JPHZM sidecarů, závod Mistrovství ČR supermono a Pohár přírodních okruhů do 125 a do 250 ccm. Závod proběhl za hojné účasti diváků, ke spokojenosti činovníků a pořadatelů, bez vážnějších pádů a bez protestů. V jedenácti vypsaných kategoriích bylo při technické přejímce převzato k závodu 269 startujících z Německa, Slovinska, Rakouska,Slovenska a Česka. Do hlavního závodu se pak kvalifikovalo celkem 233 startujících.

Ozdobou startovního pole byl opět start světové legendy německého jezdce Heinze Rösnera a Františka Mrázka jezdce domácího Motosportklubu Uherské Hradiště,který v těchto dnech slaví své již 75. narozeniny.
Z dalších přihlášených jezdců nelze opomnět všem divákům dobře známého Oldřicha Podlipného a Libora Kamenického z Hořic a z domácích Karla Kalinu, Pavla Navrátila, Jana Pospíšila, Milana Šobáně a dalších dvacet jezdců Motosportklubu Uherské Hradiště. 1.47.000 min je hodnota nejrychlejšího zajetého času z tréninků, kterého dosáhl německý jezdec Johanes Kehrer. V závodě tento rekord ještě vylepšil časem 1.45.000 min. Ve velmi atraktivní kategorii sidecarů nastoupilo na start celkem šestnáct posádek. Vrcholem motoristického víkendu byla závěrečná jízda Mistrovství ČR Supermono. Po několika vzájemných soubojích zvítězil nakonec německý jezdec s českou licencí Johanes Kehrer na stroji MZ , před loňským mistrem Liborem Kamenickým na stroji JAWA MALI a domácím vicemistrem Karlem Kalinou na stroji KATYAM 69

V kategorii klasik do 175 ccm zvítězil Klimek Eduard /MZ Vihur/ před Pavlem Střapinou /ČZ 125 Pepa/ a Jaromírem Tázlerem jun./MZ-AHRA-JT/

V kategorii klasik do 250 ccm zvítězil Pavel Navrátil /Yamaha / před Petrem Krskem /ČZ 250/ a Milanem Bango /Yamaha/

V kategorii klasik do 350 ccm zvítězil Vítězslav Hatan /Yamaha/ před Pavlem Navrátilem /Yamaha/ a Martinem Veselým /Yamaha /

V kategorii klasik do 500 ccm zvítězil Karel Matuš jun./Suzuki T 500/ před Patrikem Jurákem /Honda/ a Jiřím Serbouskem /Honda/

V kategorii klasik do 750 ccm zvítězil Johan Fürböck /Weslake Seeley/ před Petrem Kunzem /Honda/ a Silvem Habatem /Honda/

V kategorii sidecary zvítězila dvojice Zatloukal J. + Exner J. /BSA 500/ před Humlem J. + Humlem T. /Suzuki SRS 750/ a třetími domácími Kalina K. + Koňařík R. /Yamaha Douglas/

V kategorii Pohár do 125 ccm SP zvítězil Miroslav Sedlo na /Cagiva/ před Petrem Kolářem /Aprilia/ a Radkem Chlíbekem /Aprilia/. Anežka Svobodová obsadila v 30 členném startovním poli velmi pěkné 6. místo

V kategorii Pohár do 250 ccm SP zvítězil Martin Veselý /Aprilia/ před Janem Vysloužilem /Yamaha/ a Petrem Kunzem /Yamaha/

V kategorii Pohár do 125 ccm GP zvítězil Patrik Kolář /Honda/ před René Lohse /Honda/ a Steffenem Gramrem /Aprilia/

V kategorii volný Pohár do 250 ccm GP zvítězil Karel Matuš jun. /Honda/ před Pavlem Navrátilem /Honda/ a Jaroslavem Havrdou /Yamaha/

V kategorii Mistrovství ČR Supermono zvítězil Johanes Kehrer /MZ/ před Liborem Kamenickým /MALI ? Jawa 06/ a Karlem Kalinou /Katyam 690/

Autor : Administrator, čtené 3897x
Hodnocení :    |  čtvrtek, 12. května 2011

Vaše hodnocení :   horší  lepší