Úvodní strana | Registrace | Hledat | Wallpapers | Nepřihlášený uživatel  //pondělí, 16. července 2018

Sezona 2008 pohledem Karla Kaliny

Závodník Motosportklubu Uh.hradiště Karel Kalina hodnotí závodní sezonu 2008 tak půl na půl. Po sezoně 2007, kdy jsem získal titul přeborníka a vicepřeborníka ČR ve třídách 175 a 350klasik to začalo již ve Starém Městě, kde jsem pro technické problémy nenastoupil na start ve třídě 175klasik. V následném závodě 300 zatáček Gustava Havla v Hořicích jsem havaroval dvě kola před koncem závodu třídě 175klasik ze druhého místa pro silný déšť a závody v dalších třídách byly předčasně ukončeny pro nezpůsobilost trati. Odnesla to záda (uštíplé dva obratle) a výsledkem bylo 6týdnů klid na lůžku. Přesto jsem již po 5 týdnech startoval na závodech opět v Hořicích, ale tentokrát v kategorii Side v JPHZM započítávaných do ME se spolujezdcem Radkem Koňaříkem. Závod byl v posledním kole po tragické nehodě zastaven.

Taky jsem si nechtěl nechat ujít závody ve třídě Supermono, vypsané jako Mezinárodní mistrovství ČR v Mostě, kdy první závod na autodromu se jel jako součást UEM CUP-Mistrovství Evropy, kde jsem celkově dojel na 16. místě s plným počtem kol(26startujicich) a v Mistrovství ČR na 5. místě. Další závod v této třídě se jel opět na autodromu Most, kde jsem dojel na bednu tj. 3.místo. Oba Mostecké závody byly pro mě finančně náročné, ale diky podpoře sponzorů a fanklubu, kterým bych chtěl tímto poděkovat, jsem je mohl absolvovat. Ve třídě 175klasik jsem se zúčastnil jen posledního závodu a to v Kyjově, kde jsem dojel na 5. místě, z čehož bylo celkově 15.místo v přeboru ČR. V Kyjově jsem také získal cenu pro nejrychlejší posádku v kategorii SIDE (se spolujezdcem R.Koňaříkem), kdy jsme odstartovali z první řady poslední, ale v cíli byli na rychlost první! (tak jako ve Starém Městě). Jinak jsme se s Radkem zúčastňovali JPHZM v kategorii SIDE - celkově 4.místo.
Takže nejlepší umístění v loňské sezoně bylo v Mezinárodním mistrovství ČR ve třídě Supermono, kde jsem získal 3.místo celkově. Ještě jednou bych chtěl poděkovat mechanikům F. Trávníčkovi a P. Koňaříkovi, celému fanklubu i Motosportklubu a také sponzorům a přátelům PS Slovácko, LION CAR Kunovice, Dřevovýroba Kaštánek, Autodoor Uherský Brod, Parfumerie Betty, Levior helme Valašské Meziřičí , Pizerie Viktoria Staré Město, IronMoto, Moto-wulf Bílovice a K K Nedakonice.

Hodnocení :    |  úterý, 10. února 2009