Úvodní strana | Registrace | Hledat | Wallpapers | Nepřihlášený uživatel  //čtvrtek, 21. června 2018

Starosta Uherského Hradiště zatím na konec závodnické kariéry nepomýšlí

V souvislosti s hodnocením uplynulé motoristické sezóny a před zahájením nové odpověděl na několik otázek Ing. Libor Karásek nejen jako starosta Uherského Hradiště, ale i jako závodník, startující na sidecarách.

Jak hodnotíte uplynulou motoristickou sezónu z pohledu předsedy Motosportklubu Uherské Hradiště?

Uplynulou sezónu hodnotím jako velmi úspěšnou. Jednak se nám podařilo velmi dobře zvládnout pořádání 3. ročníku Slováckého okruhu o Cenu Bohumila Kováře ve dnech 7 až 8.5.2005 ve Starém Městě, jednak byli naši jezdci vidět i na ostatních tratích a výsledkem jsou tři medailová a další úspěšná vystoupení i v rámci mistrovských seriálů.

Co považujete za nejvýznamnější v dosavadní činnosti klubu a jeho členů?

Kromě věcí uvedených v bodě jedna je to obnovení tradice motocyklových závodů na Slovácku a vytvoření skvělé party lidí okolo rychlých motorek.

Od kdy se Vy osobně věnujete aktivnímu závodění a co Vás k němu přivedlo?

Od roku 2004, tedy necelé dva roky. Bylo to splnění velmi dávného ? ještě chlapeckého ? snu.

Jak se daří skloubit tak zajímavý koníček s časově náročnými úkoly starosty města?

Není to vůbec jednoduché. Je to však jen šest víkendů v roce, z toho jeden téměř doma ? ve Starém Městě a další dva velmi blízko ? v Kyjově a Novém Městě nad Váhom. Závody v Kyjově jsem dokázal skloubit se Slováckou svatbou roku.

Máte vůbec čas na trénování a na rodinu? Co na to Vaši nejbližší říkají?

Samotného ježdění moc není. Podstatná je fyzická příprava, předloni téměř vzorná, v loňském roce trochu ošizená a bylo to znát. Pro letošní rok se chci polepšit. Rodina mi zatím velmi fandí, samozřejmě při závodě je tam cítit i trochu obav.

Dokdy chcete aktivně závodit?

Rozhodne zdraví. Silniční motorky se dají jezdit do pozdního věku, samozřejmě ne na úrovni mistrovství světa. Zatím na konec své velmi krátké kariéry nepomýšlím.

Vlastimil Langer