Úvodní strana | Registrace | Hledat | Wallpapers | Nepřihlášený uživatel  //čtvrtek, 21. června 2018

Dokud nebudu dědkem, budu jezdit dál, tvrdí Kalina

Staré Město - Jedenatřicet let vídávají milovníci motocyklových závodů na různých okruzích Karla Kalinu. Třída 250 ccm mu zůstala ve velínku, protože ji jezdí již několik let. Letos se zúčastnil jednoho závodu Mistrovství České republiky.

?Jsem Hradišťan a za naším domem na Mariánském náměstí byl před mnoha lety centrální sklad motocyků, kterému šéfoval Miloš Plachý.

Tam jsem chodil jako kluk leštit motorky a různě pomáhat. Když Miloš začal jezdit závody, tak mě to chytlo taky. Začínali jsme s partou kluků v sedmdesátých letech na stopětasedmdesátkách. Tehdy s námi jezdil například Petr Křivák, Milan Vrtal a další,? vzpomíná na své závodnické začátky jedenapadesátileký jezdec.

Později startoval na stopětadvacítce ?zetce?, pak sedlal třistapadesátku od Pavla Šlezara. ?Na ní jsem si vyjezdil mistrovství republiky a po postupu do této vrcholné soutěže mi STS Uherské Hradiště zakoupila Yamahu od Mariána Srny a s ní jsem jezdil třistapadesátky. Tato třída se potom zvrhla a místo ní se začaly jezdit pětistovky. Hned první sezonu jsem byl hendikepován, protože jsem startoval proti silnějším strojům,? popisuje tehdejší situaci.

A největší úspěch ve své závodnické kariéře? ?No přece že su tady,? směje se Kalina. ?Cením si ale například čtvrtého místa v dvěapůlkách na mezinárodním závodě v Hořicích. Tehdy se ještě jezdily dvěstěpadesátky jako samostatná třída,? loví v paměti Kalina. Skromně pak dodává, že za zmínku stojí i loňský závod v Kyjově, kde nenašel přemožitele ve volné třídě a nechal za sebou i závodníky na silnějších strojích. ?Vyhrál jsem i Kněžpolský trojúhelník před Mariánem Srnou na jeho vlastní starší motorce a dosud držím traťový rekord v Kněžpoli, který mi už asi nikdo neodpáře. Rekord jsem měl i na trati v Kyjově a také ve Starém Městě. Ale o tom už nejsem zcela přesvědčen. Nevím, zda mi ho posledně nevzal Karel Matuš,? váhá na chvíli Kalina.

Svoji závodnickou budoucnost vidí ale optimisticky. ?Dokud budu mít ruky a nohy, tak budu jezdit. Doma tvrdím, že budu závodit dokud nebudu dědkem. Ale zatím jim nejsem, i když mi tak už na závodech říkají. Takže se uvidí,? věští svoji budoucnost na závěr s úsměvem.

Vlastimil Langer