Úvodní strana | Registrace | Hledat | Wallpapers | Nepřihlášený uživatel  //pátek, 21. září 2018

Kalina Karel

Karel Kalina
narozen 5.5.1954 v Uh.Hradišti
Vyučený elektromontér, momentálně živnostník podnikající v autodopravě

První úspěšný závod absolvoval ve 4 letech na závodě tříkolek v Uh.Hradišti
Závodí od roku 1972 - Břeclav - 6.místo ve třídě do 175ccm
První pódium hned v následujícím závodě v Rohatci (2.místo)
První zlatý věnec - Moravany 1976
Držitel traťového rekordu na Kněžpolském trojúhelníku (1986)
Mezi úspěšné sezóny řadí poslední ročník společného mistrovství České a Slovenské republiky ve třídě 250ccm 1993 - 4.místo celkově
Mezi významné závody patří také závod 300 zatáček Gustava Havla v Hořicích 1994 kde ve třídě do 250ccm obsadil 3.místo

V kubatuře do 250ccm Mezinárodního mistrovství České republiky, v níž se umísťoval na předních pozicích startoval bez přerušení až do jejího zániku v roce 2006 - poté v této kubatuře startuje jen ve volných závodech např. v Hořicích, Starém Městě.
Od roku 2005 se zúčastňuje závodu třídy klasik a jízdy pravidelnosti historických závodních motocylů (JPHZM) ve třídě SIDE, v níž získal spolu s Radkem Koňaříkem v roce 2005 druhé a 2006 první místo v přeboru ČR. V roce 2007 ve třídách klasik získal v kubatuře do 175ccm titul přeborník ČR a ve třídě do 350ccm druhé místo vícepřeborníka ČR.

Motocyklových závodů různých kategorií české i mezinárodní scény se zúčastňuje bez přerušení (vyjma základní vojenské služby) od roku 1972 do dnešního dne.